Site Kullanımı

Showencam.com Kullanımı Hakkında

Showencam.com Yüksek hız ve kalitede ”Canlı Görüntülü Sohbet” aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki kadın ve erkekleri birbiriyle buluşturan en büyük online “Canlı Görüntülü Sohbet” ağıdır.

Hesap Tipleri


Ziyaretçi

Showencam.com'a ilk geldiğinizde ve bir canlı sohbete katılmak istediğinizde otomatik olarak size bir rumuz verir “Örnek : Misafir-33134” Ziyaretçi iken Canlı Sohbetleri ancak kısa bir süre izleme imkanı vardır. Ziyaretçi ücretsiz resimleri ve kaydedilmiş videoları izleyebilir.


Standart Kullanıcı Hesabı

Showencam.com sitesine girdiğinizde sağ üst köşede bulunan “ÜYE OL” buttonuna tıkladığınızda sizden istenilen bilgileri kısa sürede doldurabilirsiniz. Bunun için sizden hiçbir ücret istenmemektedir “ÜYELİK ÜCRETSİZDİR”. Standart Kullanıcı üyeliğiniz siz iptal edene kadar aktif olarak çalışabilir. Standart Kullanıcı Site içerisindeki ücretsiz aktivitelerden faydalanabilir. Canlı Sohbetlere katılıp genel sohbet odalarında da belirli bir süre geçirebilir, yazabilir, ücretsiz resimleri ve kaydedilmiş videoları izleyebilir.


Özel Kullanıcı Hesabı

Eğer Standart Kullanıcı olduktan sonra ilk defa hesabınızı chip yüklediyseniz, Özel Kullanıcı Hesabınız otomatik olarak oluşmuş demektir. Hesabınıza chip yüklemek otomatik bir işlem değildir. Siz tekrardan chip yükleyene kadar ek bir ücret ya da otomatik ödeme yapılmaz. Özel Kullanıcı Hesabınız varsa Showencam.com sitesi üzerindeki tüm aktivasyonlara sınırsız erişiminiz vardır.


Fiyatlar ve Ödemeler

Hesabınıza yüklediğiniz ödeme otomatik olarak site içinde kullanılan “Chip” e çevrilir ve sitede ödemeniz karşılığında kaç Chipiniz olduğunu görebilirsiniz. Chipleriniz ile Genel Sohbetleri, Frikik Sohbetleri, Özel Sohbetleri, Gözetleme Sohbetlerini izleyebilir ayrıca beğendiğiniz üyelerimize izleme sırasında Bahşiş verebilirsiniz. Sitede görülen “Süre Satın Al” linklerine tıklayarak farklı süreler satın alabilir ve daha fazla süre satın aldıkça indirimlerden faydalanabilirsiniz. Sitede belirtilen süreler dışında daha fazla bir süreyi toplu olarak almak istiyorsanız daha önceden en az 1000 Dk. süre satın almış olmanız gerekmektedir.


Chip Kullanma


Özel Sohbetler

Özel kullanıcı hesabınız varken bir üyeyi izlemeye başladığınızda özel odada Sohbet teklif edebilirsiniz. Üye teklifinizi kabul veya reddetme hakkı vardır. Üye teklifinizi kabul ederse genel sohbet odasından ayrılır ve sizinle özel görüşmeye başlar. 10 Chip 1 Dk. ya eşittir. Yani bir Sohbeti 5 Dk. İzlemek istiyorsanız 50 Chipiniz olmalıdır. Sohbeti izlerken hesabınızda bulunan Chipiniz biterse Sohbet otomatik sonlanır. Üyeler gerçek bay/bayanlar olduğu için biraz utangaç olabilir ve sizi biraz tanımak isteyebilirler. Beğendiğiniz üyeyle daha sonra tekrardan sohbet etmek için menüde bulunan Favorilerim bölümüne kaydedebilirsiniz.


Bir üye başka bir üye ile görüşürken, Özel Sohbet fiyatının yarı maliyetine gözetleme yapabilirsiniz. Örnek : Özel Sohbet 1 dakikası 10 chip ise gözetleme sohbet 1 dakikası 5 Chiptir. Özel sohbetteki tüm sesleri duyabilir ve görebilirsiniz. Üyelerin sohbetine katılamazsınız ve onlar sizi göremezler ancak seçimlerinden dolayı o görüntülü sohbetin başkaları tarafından da takip edilebileceğini bilirler.
NOT : Bana Özel Sohbet seçeneğinde gözetlemeli sohbet seçeneği devre dışı bırakılmıştır.


Kullanıcı Özel Sohbetinde gözetlenmek istemezse, Özel Sohbet istediği ekranda Bana Özel Sohbet seçeneğini seçer. Bana Özel Sohbet seçeneği gözetlenebilen Özel Sohbetten 2/3 oranında yüksek fiyattır. Örnek : Özel Sohbet Dk. 10 Chip iken Bana Özel Sohbet Dk. 15 Chiptir.


Firkik Sohbetler

Gruba özel bir sohbet tipidir. Kullanıcılar sohbetin herhangi bir anında katılabilir yada bırakabilirler. Katıldıkları süre kadar Chip öderler. Üye kendi isteği ile Frikik Sohbeti bırakabilir. Frikik Sohbet 10 Dk. 1 TL dir. Üyeler bu sohbet odasında odayı açan üyeye ayrıca bahşiş vererek kişisel isteklerini belirtebilirler. Diğer sohbet türlerine göre 1/10 oranındadır ve en düşük chip burada ödenir.


Bahşiş

Üyeler genel oda sohbetindeyken kişisel isteklerinize bir teşvik olarak odayı açan üyeye Bahşiş gönderebilirsiniz. Böylece oda sahibi üyeye isteklerinizi yapma konusunda teşvik edebilirsiniz. Bahşiş gönderiminde alt veya üst sınır bulunmamaktadır.

 

Genel Özellikler


Sohbet Odası

Sohbet Odası Üyelerin etkileşim alanıdır. Üyenin sohbet odasına girmek için resminin altında bulunan buttona tıklayın. Üye olan kullanıcılar ücretsiz yazışma yapabilirler.


Smiley Sohbet


Herhangi bir sohbet odasında metin girişi bölümünün üst tarafında bulunan gülen yüz e tıklayarak metinlerinize görüntüler ekleyebilirsiniz.


Özel Video Sohbet

Özel Kullanıcı Hesabı olanlar üyelere özel mesaj atabilirler. Ayrıca özel sohbet anında kendi kamera görüntülerini de aynı ekranın sağ üst köşesinde görebilirler. Video görüntüsünü boyutlandırabilir isterse tam ekran yapabilirler. Üyenin farklı acıdan kamerası var ise aynı anda 3 kamera ile izleme yapabilirler.


Üye Listesi

Üye listesi ana sayfada yada herhangi bir sohbet odasının altında çıkmaktadır. Çevrimiçi Sohbet buttonuna tıkladığınızda önce yayında olan üyeler sonra özel odadaki üyeler ve en son sırada diğer üyeler listelenir.

  • Online olan üyelerin resimlerinin sol üst köşesinde yeşil bir yuvarlak ikon vardır.
  • Sohbet linkleri her üye resminin altında görünür.
  • Üyenin ismine tıkladığınızda üyenin profil sayfası (Bilgileri, Resimleri, Videoları vb.) açılacaktır.
  • Fare imleci Online üyenin resminin üzerinde durduğunda o anki kameradaki görüntüden küçük bir kesit görebilirsiniz.
  • Üye resminin altındaki bayrak ikonları konuşabildiği dilleri ifade etmektedir.


Favorilerim

Favorilerim buttonu, daha önceden izlediğiniz ve beğendiğiniz üyeleri daha sonradan hızlı ve kolay bulmak için eklediğiniz bir alandır.